Jeg tilbyder pasning, fodring og luftning til alle former for dyr. Jeg tilpasser mig selfølgelig efter dyrets behov, om jeres kæledyr er meget aktive og har brug for massere opmærksomhed eller om den/de har brug for en stille og rolig hånd.
Jeg går dog i skole til kl 15 i hverdagene, ud over det har jeg et nogenlunde frit skema så længe jeg får besked i god til hvornår jeg skal være til rådighed.
Jeg har erfaring med mange forskellige slags dyr siden barnsben. Jeg har selv haft forskellige størrelser hunde (alt fra granddanois/doberman mix til fransk bulldogs og bomuldshunde) med mange forskellige personligheder og krav. Jeg gik til ridning som barn og kender godt til heste/ponyer. Jeg har haft Skægagame og konge phytoner. Vi har også haft katte og kattekillinger i alle aldrer. Jeg har også været ude og passe høns, ænder, gæs, kalkuner og passer kyllingerne, ællingerne, gæsllinger og kalkunkyllinger. Ellers er jeg lærenem og tålmodig med alle dyr.????